Європротокол при ДТП в Україні - зразок бланка

Сталася ДТП та потрібно заповнити європротокол? Тоді читайте далі. Намагатимемося відповісти на такі питання, як: Що таке європротокол? Навіщо він потрібен? У яких випадках та як правильно заповнити європротокол?

Заповнення європротоколу без дзвінка до поліції не завжди гарна ідея. Як Ви знаєте, на 2023 рік ліміти по ОСЦПВ такі: 320 000 грн на шкоду здоров'я та 160 000 грн на шкоду майна. Можливо, Ви запитаєте, яка максимальна виплата європротоколу?

Але будьте уважні, максимальна виплата за європротоколом становить 80 000 грн, а не повні ліміти страховки ОСЦПВ, і можливий для заповнення тільки на шкоду майна.

Які документи при ДТП потрібні?

Перед заповненням європротоколу ретельно та без емоцій оцініть ушкодження. На перший погляд може здатися, що Ви вкладаєтеся в ліміт європротоколу, однак у разі перевищення ліміту винна особа самостійно оплачуватиме різницю.

Через велику кількість проблем європротокол не має попиту. Але зараз існує система електронного європротоколу від МТСБУ, яка гарантує правильне заповнення та миттєву реєстрацію події у єдиній базі. Посилання на заповнення електронного європротоколу: https://dtp.mtsbu.ua/index.html

Коли потрібно заповнювати європротокол?

Європротокол рятує життя винуватцям ДТП. Бо за виклику поліції у них відбирають права. А якщо людина водій якоїсь компанії? То все, можна попрощатися з роботою на незрозумілий термін. Якщо збитки незначні, то заповнення європротоколу полегшує життя учасникам ДТП.

Чому оцінку збитків потрібно робити на місці?

Як відомо, після ДТП не можна переставляти автомобілі, оскільки це може значно вплинути на об'єктивність оцінки аварії. Те саме стосується й оцінки збитків. Все треба робити на місці! Вам можуть запропонувати дістатися найближчого СТО, але якщо винуватець поїде? Де його шукати та кому що доводити?

Якщо учасники аварії не знайшли «спільної мови», варто викликати поліцію. Так Вам буде спокійніше і можливість отримати відмову у виплаті значно зменшується.

УВАГА! Щоб оформити європротокол, повинні дотримуватися наступні правила:

  • Лише два учасники ДТП

  • Збитки, завдані лише транспортним засобам

  • Учасники у тверезому та адекватному стані

  • Учасники дійшли спільної думки щодо обставин події

  • Збитки не перевищують ліміту

У разі завдання шкоди здоров'ю людей, на місце ДТП потрібно викликати поліцію, європротокол не виписується!

Ми рекомендуємо заповнювати саме електронний європротокол, оскільки це гарантує правильність внесення інформації та миттєву реєстрацію ДТП в єдиній базі, але якщо Вам все ж таки захотілося заповнити друкований європротокол, то зразок можна побачити нижче: